Povodom završetka školske godine i Međunarodnog dana deteta učenici Osnove škole „Dositej Obradović“ u kragujevačkom naselju Erdeč izveli su poetsko-muzički performans pripremljen u saradnji sa Domom omladine. Manifestaciji su u ime Grada Kragujevca prisustvovali zamenik predsednika Skupštine grada, Zoran Mladenović i gradski ombudsman, Jelena Milivojević.

Danas pre svega proslavljamo Međunarodni dan prava deteta i zato smo se kao institucija i deo lokalne samouprave potrudili da podržimo ovakvu akciju, kazala je Milivojević. Imajući u vidu dešavanja koja su potresla našu zemlju prošlog meseca namera nam je, poručila je ona, da više promovišemo dečija prava i kroz razne aktivnosti više družimo sa decom, ukazujući im na značaj bezbednosti, očuvanja i zaštite utemeljenih prava koja propisuje međunarodna zajednica.

Međunarodni dan deteta obeležava se 1. juna kada se širom sveta organizuju manifestacije koje za cilj imaju druženje dece i ukazivanje na probleme sa kojima se sreću.