Pod pokroviteljstvom gospođe Tamare Vučić, večeras je u svečanoj sali Prve kragujevačke gimnazije nastupio pijanista Stefan Đoković u okviru projekta projekta "Sa Mocartom na krilima muzike". Reč je o šestom u nizu humanitarnih koncerata mladog pijaniste koji pokroviteljstvom gđe Vučić nastupa u gradovima Srbije a za cilj ima popularizaciju klasične muzike ali i humanost sa konkretnim ciljem da se kultura vrati u svoj dom. Prihod od prodatih ulaznica za koncert u Kragujevcu biće doniran Muzičkoj školi "dr Miloje Milojević", kao deo sredstava za kupovinu klavira.

Projekat "Sa Mocartom na krilima muzike" traje već šest meseci uz veliku podršku gospođe Tamare Vučić i humanitarnog je karaktera ali nosi i ideju popularizacije klasične muzike koja zaslužuje mnogo više prostora u našim životima, kaže pijanista Stefan Đoković. Sigurni smo da radimo jako lepu i dobru stvar i da će ovakvih koncerata biti sve više, jer će možda inspirisati druge umetnike za nove projekte sa sličnim ciljevima. U gradovima u kojima sam ranije nastupao prikupljena sredstva su opredeljena za obnovu domova  kulture, a u rodnom Kragujevcu, biće donirana Muzičkoj školi ''dr Miloje Milojević''. Posebno je zadovoljstvo nastupati u jednoj od najstarijih škola u Srbiji.

Projekat i koncerti Srefana Đokovića krenuli su iz Beograda, zatim je nastupao u Loznici, Nišu, Valjevu, a posle Kragujevca, nastupaće u Požarevcu, Kraljevu, Zaječaru, Vrnjačkoj Banji, Subotici, Priboju, Kosovskoj Mitrovici, Novom Sadu.

Mladi pijanista je u Kragujevcu svirao kompozicije Lista, Hendla, Šuberta, Verdija i svoju. Pre njegovog nastupa, publici u Kragujevcu svoju poeziju u izdavaštvu IK ''Koraci'' čitali su Vladimir Perić i Vesna Maksimović.