Zbog obilnih padavina koje su juče i noćas zadesile Kragujevac, oko 21 sat došlo je do zagušenja kišne kanalizacije i izlivanja Lepenice na jednoj lokaciji u naselju Palilule.

Brzom reakcijom pripadnika Sektora za vanredne situacije grada Kragujevca, Policijske uprave i javno komunalnih preduzeća „Šumadija“ i „Vodovod i kanalizacija“, do 2 sata posle ponoći evakuisano je 14 građana, među kojima i jedno dete.

Ljudski životi nisu ugroženi, ali je poplavljeno oko 100 domaćinstava i dvorišta.

Tokom noći najugroženiji deo grada obišli su Luka Čaušić v.d. dužnosti pomoćnika ministra unutrašnjih poslova i načelnik Sektora za vanredne situacije i Goran Puzović direktor JVP Srbijavode.

Najvažnije je da nema žrtava a mi ćemo da damo sve od sebe da pomognemo ljudima čija su domaćinstva poplavljena, da se voda iscrpi i da se što pre vrate normalnom životu, kazao je Čaušić.

Imajući u vidu prognozu RHMZ – a, Puzović očekuje da poplavni talas počne da popušta u subotu. On se zahvalio gradskim preduzećima koja su odmah izašla na teren i uputio molbu građanima da ne prilaze reci, da sačuvamo živote a za imovinu ćemo se boriti svi zajedno.

Nikola Dašić gradonačelnik i komandat Štaba za vanredne situacije je podsetio da su preduzete sve neophodne mere da se građanima pritekne u pomoć. Na terenu su mehanizacija i ljudstvo JKP Vodovod i kanalizacija i JKP Šumadija.

Tokom noći gradonačelnik Nikola Dašić sa saradncima obišao je i Univerzitetski klinički centar koji je takođe bio poplavljen.