Od obilnih padavina prethodne noći štetu su pretrpeli i građani MZ Erdeč. Velika količina vode ni danas se nije povukla iako su ekipe JKP Šumadija i Vodovod i kanalizacija sa mehanizacijom raščistile glavne ulice kroz naselje. Predsednik Skupštine grada Miroslav Petrašinović i članica Gradskog veća za komunalne delatnosti Maja Angelovska obišli su danas najugroženija domaćinstva u MZ Erdeč i razgovarali sa građanima.

Sve što u ovom momentu možemo da uradimo jeste da nadležne službe i mehanizacija JKP Šumadija i Vodovod i kanalizacija sanira vodu na glavnim saobraćajnicama što su i radile tokom dana, kazao je predsednik SG Miroslav Petrašinović. Važno je da one budu prohodne do domaćinstava u bočnim ulicama gde se voda slivala i gde su od nanosa zapušeni kanali, a onda da se raščiste kako se voda ne bi zadržavala i ljudi koliko je moguće očiste svoja dvorišta i kuće, dodao je predsednik Petrašinović.

Maja Angelovska članica Gradskog veća za komunalne delatnosti pozvala je građane da probleme od poplava prijave Odeljenju za vanredne situacije koje dostavlja spisak prioriteta Gradskoj upravi za komunalne poslove i dalje izdaje naloge javno – komunalnim preduzećima da izađu na teren, uklone koliko je moguće problem i saniraju posledice nastale od nepogoda. Ona je istakla da su sve ekipe JKP ŠUmadija i Vodovod i kanaliazcije od sinoć angažovane i na terenu i da su prioritet u saniranju imale glavne saobraćajnice u naseljima. U narednoj fazi radićemo na saniranju štete i nanosa u poprečnim ulicama  i zato je važno da građani prijave probleme, rekla je Angelovska.

Od obilnih padavina prethodne noći najveću štetu pretrpele su mesne zajednice Palilula, Stanovo, Grošnica,Veliko Polje i Beloševac. Nadležne službe i gradska komunalna preduzeća tokom vikenda radiće na sanaciji štete i čišćenju terena.

Građani probleme nastale od poplava mogu da prijave u svojoj mesnoj zajednici ili Odeljenju za vanredne situacije na broj 034/505800.