Na osnovu Upozorenja o preduzimanju preventivnih i operativnih mera zbog visokih temperatuta (toplotnog talasa) koje je izdao Sektora za vanredne situacije, u dogovoru sa gradonačelnikom grada Kragujevca (komandantom gradskog štaba za vanredne situacije) Nikolom Dašićem, naloženo je da se preduzme sledeće:

1. Uprava za vanredne situacije u Kragujevcu je postavila cisternu sa pijaćom vodom u ulici Kneza Mihajla (zgrada bivšeg Korpusa)
  2. Dom zdravlja Kragujevac je u saradnji sa Službom za hitnu medicinsku pomoć postavio punktove za pružanje pomoći u naseljima Bresnica, Stanovo, Aerodrom i u pešačkoj zoni (mobilni punkt - vozilo hitne pomoći)
  3. ekipe Crvenog krsta će deliti flaširanu vodu stanovništvu sa posebnim potrebama i starijoj populaciji
  4. Uprava za vanredne situacije Kragujevac će pojačati preventivne mere u cilju suzbijanja požara na otvorenom prostoru
  5. Građanima se preko nadležnih službi iz Doma zdravlja, Crvenog krsta i dr, daju uputstva o načinu ponašanja prilikom visokih temperatura a u skladu sa preporukom Instituta za javno zdravlje
  6. U slučaju potreba za dopremanjem vode građani se javljaju u nadležne mesne zajednice ili na telefon 034-505-800

Aleluje se na sve građane da bez preke potrebe ne izlaze napolje, da sve svoje obaveze obave u ranim jutarnjim časovima i da se pridržavaju upustava nadležnih službi.