Bogat program drugog dana manifestacije „Šumadijski dani šljive“ u popodnevnim satima nastavljen je defileom fića i fijakerijadom kroz Stragare. Tradicionalna fijakerijada kojoj se pridružio i gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić sa porodicom povezla je zainteresovane posetioce delom stragaračkog kraja i Ulicom šumadijske šljive do Lovačkog doma. Pored fijakera, koje je organizovao KK „Šumadinac“ kroz Stragare su prodefilovali i dobro očuvani i uređeni oldajmeri čiji su vlasnici okupljeni u Udruženju ljubitelja fića.

Na terenu FK Azbest Sportski savez Kragujevac je za najmlađe posetioce organizovao Sportsko popodne. Preko 70-oro dece mlađeg školskog uzrasta takmičilio se u štafetnim disciplinama, oživelo igru skokova u džakovima, prelazilo motoričko zabavne poligone i igralo „između dve vatre“. U ime Grada Kragujevca učesnike Sportskog popodneva pozdravio je član Gradskog veća za sport, Predrag Stevović.

Ovakvu sportsku manifestaciju organizujemo drugi put jer želimo da uključimo što veći broj dece koja će druženjem i igrom napraviti sjajnu atmosferu u Stragarima, rekao je Stevović, naglasivši da Dani šljive ne bi bili potpuni bez dece. Sve manje dece je u sportovima, a ovakve manifestacije su prilika da ih uključujemo što više u sportske aktivnosti, kako bi ona zdravo rasla i socijalizovala se. Grad Kragujevac je stoprocentni pokrovitelj rada Sportskog saveza Kragujevca, te tako i ove manifestacija u koje će nastaviti da ulaže i dalje. Podsetivši da je prošle godine u potpunosti rekonstruisana sala stragaračke osnovne škole, Stevović je poručio da će Grad nastaviti sa ulaganjima u sportsku infrastrukturu i u Stragarima jer su i oni kao i druga naselja van užeg gradskog područja deo Kragujevca.