Od danas funkciju zamenika predsednika Skupštine grada Kragujevca obavljaće prof. dr Anđelka Stojković Anđelković, koju je svojim potpisima predložila Odbornička grupa Srpske napredne stranke, a izabrali odbornici na sednici Skupštine grada po hitnom postupku.

Prof.dr. Anđelka Stojković Anđelković je vanredni profesor Fakulteta medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu i član je Katedre za pedijatriju. Zaposlena je na Klinici za pedijatriju Univerzitetskog kliničkog centra Kragujevac. Član je više domaćih i međunarodnih stručnih udruženja iz oblasti pedijatrije, pulmologije i alergologije. Dobitnik je diplome Srpskog lekarskog društva i član predsedništva Pedijatrijske sekcije Srbije i Udruženja za preventivnu pedijataru Srbije. Aktuelno njeni istraživački interesi su iz domena pedijatrijske astme, alergijskih bolesti dece, respiratornih infekcija, primene probiotika, hipovitaminoze D, inhalacione terapije, retkih respiratornih bolesti dece i terapije azot-monoksidom u novorođenčadi. Član je Srpske napredne stranke od osnivanja kao i predsednik Saveta za prosvetu i nauku Gradskog odbora Kragujevac. Od 2012 godine je odbornik u Skupštini grada Kragujevca.

Čestitajući na izboru za zamenika predsednika Skupštine, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić je rekao da je dr Anđelka Stojković Anđelković, uvek bila iskrena u svojim namerama kao čovek, prijatelj, Kragujevčanka, Srpkinja a posebno u politici u kojoj borila za svoj grad, državu, prijatelje i stranačke kolege.

Zadovoljstvo mi je i čast da budem zamenik predsednika Skupštine grada i da u budućnosti zajedno sa gradonačelnikom Nikolom Dašićem i predsednikom Skupštine Miroslavom Petrašinovićem, predstavljam grad Kragujevac na najbolji mogući način. Trudiću se da se ostvari naša projekcija i vizija o poboljšanju uslova života u Kragujevcu i utičem na to da se svi započeti projekti realizuju, rekla je prof. dr Anđelka Stojković Anđelković. Jedan od njih je realizacija idejnog projekta rekonsrukcije Skupštinske sale, u čemu ću, nadam se, zajedno sa predsednikom Petrašinovićem i uspeti u kratkom vremenskom periodu, poručila je zamenica predsednika Skupštine zahvalivši se svim odborničkim grupama sa kojima će dodala je, težiti da ostvari adekvatnu saradnju i biti uvek dostupna za svoje sugrađane.

Od 59 prisutnih odbornika, za izbor prof. dr Anđelke Stojković Anđelković, glasalo je 53 odbornika, tri listića su bila nevažeća a troje nije glasalo.