U okviru programa „Leto u gradu za decu i mlade“ koji je namenjen onima koji dane letnjeg raspusta provode u svom gradu, danas je u ulici Miloja Pavlovića (ispred striparnice Svet stripa) održana radionica stripa.

Radionica je održana u saradnji sa Kancelarijom za mlade i uz podršku Šumadija sajma.  a osmislili su je i vodili grafički dizajner i strip autor Milan Jovanović i slikar i strip autor Ivica Varjačić. Održavanju radionice prisustvovali su pomoćnik gradonačelnika za omladinu i saradnju sa Univerzitetom, Stefan Jovanović, predsednik udruženja Svet stripa, Nebojša Vesović i direktor Šumadija sajma, Aleksandar Štajn.

Lokalna samouprava preko Kancelarije za mlade se potrudila da i ove godine ponudi zanimljive sadržaje u okviru programa „Leto u gradu za decu i mlade“ koji se održava tokom letnjeg raspusta. Deca koja učestvuju na ovoj radionici imaju priliku da im edukovani predavači približe svet stripa, da im pokažu kako se pravi jedan strip i da kulturu čitanja stripa vrate među mlade. Smatram da izrada stripa, čitanje stripa podstiče kreativnost kod mladih – kazao je Jovanović.

U saradnji sa brojnim ustanovama, organizacijama i udruženjima, Kancelarija za mlade i grad Kragujevac, već  sedmu godinu,tradicionalno organizuju besplatne sportske, edukativne, kreativne i zabavne programe. Tako je bilo i ove godine.