Polaganjem venaca i minutom ćutanja odata je pošta i sećanje na heroje ratova od 1990. do 1999. godine. Kraj Spomenika Uspenje u organizaciji Udruženja ratnih vojnih invalida i porodica poginulih boraca Kragujevac, vence su položile delegacije gradskog i republičkog udruženja, Udruženje veterana Vojne policije, učesnici i gosti  17. kupa u pecanju na jezeru Gruža.

U ime grada venac je položila  prof. dr Anđelka Stojković, zamenik predsednika Skupštine grada Kragujevca.

Grad Kragujevac čuva sećanje i uspomenu na heroje ratova 1990-1999. godine i ponosno se poklanjamo senima onih ljudi koji su dali život za našu sadašnjost i budućnost, za mir, rekla je prof. dr Stojković. Na taj način želimo da pošaljemo poruku mladim generacijama da sećanje na herojstvo i žrtvu tih ljudi treba čuvati i negovati i da se treba rukovoditi pravim idejama i vrednostima. To je, pored ostalog, i način da se mladi vaspitaju ali i da ostavimo pečat jer, Grad Kragujevac je uvek bio i biće podrška svim građanima kome je podrška potrebna, poručila je prof. dr Anđelka Stojković.

Organizovanje manifestacije jeste prilika da se članovi udruženja iz čitave Srbije i prijatelji iz Republike Srpske sastanemo, razgovaramo, družimo, evociramo uspomene. Kroz razgovor i druženje prisećamo se stradalih drugova i zbog toga su oni za nas besmrtni, jer oni ne smeju da se zaborave, kazao je Milan Andrić, predsednik IO gradskog udruženja ratnih vojnih invalida i porodica poginulih boraca.

Nakon polaganja venaca delegacije su posetili prostorije Udruženja i Spomen sobu posvećenu stradalim Kragujevčanima tokom NATO agresije.