U selu Resnik danas je svečano otvorena Šumadijska pasuljijada, gulašijada i gibanicijada u organizaciji Udruženja boraca Šumadije i MZ Resnik koja je ove godine okupila veći broj takmičarskih ekipa i posetilaca. U ime Grada Kragujevca koji je od ove godine generalni pokrovitelj manifestacije, Šumadijsku pasuljijadu, gulašijadu i gibanicijadu otvorila je Snežana Živanović Katić, savetnica gradonačelnika za poljoprivredu.

Grad Kragujevac je uvek podržavao ovakve manifestacije jer ovo nije samo takmičenje nego pre svega prilika da se ljudi okupe, da se druže, da uživaju u tradicionalnim šumadijskim specijalitetima. Selo Resnik je jedno od naših najvećih sela, koje postoji preko 300 godina i broji oko 1000 stanovnika. Živo selo, sa dosta mladih, kulturno-umetničkim društvom koje je obeležilo 100. godišnjicu postojanja, fudbalskim klubom... Za razliku od mnogih sela u Srbiji gde se drastično smanjuje broj stanovnika i preti odumiranje sela, ovo je jedno veliko, bogato i živo selo.

Mi ćemo se truditi da pored podrške ovakvim manifestacijama paralelno radimo i na poboljšanju uslova za život ljudi u ovom selu. Na tome ozbiljno radimo u saradnji sa Savetom MZ Resnik na rešavanju infrastrukturnih, komunalnih problema, uređenja dečijih i sportskih igrališta, a od ove školske godine učenici škole u Resniku su ušli u potpuno renoviranu školu sa modernizovanim načinom grejanja – kazala je Snežana Živanović Katić.

Marko Đorđević iz Saveta MZ Resnik kaže da  zadovoljan ovogodišnjom manifestacijom koja je okupila veći broj učesnika i posetilaca nego ranije. Ove godine među takmičarima su ekipe iz Niša, Lebana, Gornjeg Milanovca, Vrnjačke banje, Žagubice, Priboaj, Svilajinca, Rače, Paraćina i okolnih sela.

Inače, Grad Kragujevac je ove godine pružio podršku oživljavanju i održavanju mnogih manifestacija u kragujevačkim selima, od Šumadijskih zimskih igara, preko Štraparijade u Dulenima, Gulašijade u Vlakči i Masloševu, Dana šljiva u Stragarima, a bilo je i novih kao što je Kosidba na grbičkom Rajcu.