Na teritoriji Grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u petak, 15. septembra, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje trotoara u Suvoborskoj ulici (MZ 21.oktobar)

- frezovanje asfaltnih površina u Kopaoničkoj ulici (MZ Erdoglija)

- ravnanje i nasipanje kamenim agrgatom lokalnog puta za Bešnjaju

- sanacija propusta u ulici Oktobarskih žrtava (MZ Grošnica)

- iskop kanala na teritoriji MZ Vlakča

- obeležavanje horizontalne signalizacije - središne i razdelne linije u ulicama Slobode (MZ 1.maj) i Vojislava Kalanovića (MZ Lepenica)

- obeležavanje horizontalne signalizacije - pešačkih prelaza i ostalih oznaka na kolovozu na raskrsnici ulica Vladimira Rolovića i Grada Karare (MZ Aerodrom)

- obeležavanje horizontalne signalizacije - horizontalnih oznaka u ulici dr Dragiše Mišovića (MZ Maršić)

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica, kao i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje Cajgetove ulice (MZ Denino brdo) i Velikog parka (MZ Vašarište)

- košenje zelenih površina na teritoriji MZ Bubanj, MZ Sušica, MZ 21.oktobar i MZ Erdeč

- orezivanje drvoreda u ulici Vojvode Mišića (MZ Vašarište), kod Ekonomskog fakulteta (MZ 1.maj), kao i u Spomen-parku „Kragujevački oktobar“ (MZ 21.oktobar)

- orezivanje šiblja i žive ograde na teritoriji MZ Sušica

- zamena svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Poskurice i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji Grada