Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, je na današnjoj konferenciji za novinare potvrdio da je podneo ostavku na tu funkciju.

Ponosan sam na sve ono što je Kragujevac postao od 2020. godine do danas, kazao je, Dašić i tom prilikom podsetio da je 4500 ljudi manje na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, da je otvoren Data Centar u kome se nalaze kompanije poput IBM-a, Orakla, čime smo postali svojevrsni tehnološki, inovacioni i informatički centar Srbije. Imamo novu Palatu pravde, najmoderniju na Balkanu koja objedinjuje 11 pravosudnih organa, što Kragujevac pored Univerziteta i Univerzitetskog kliničkog centra, čine regionalnim velikim centrom. On je podsetio i na to da se od prošle zime, ne grejemo više na ugalj, već na gas, i da više nema zagađenja građana koji su decenijama odrastali u smogu i dimu u Pivari, Mesnoj zajednici Filip Kljajić i drugim naseljima blizu Energetike. Izgradili smo 970 stanova za pripadnike službi bezbednosti, nebrojeno puta asfaltirali i istim tempom svakodnevno od 2020. do danas bez stajanja izgradili i rekonstruisali desetine dečijih igrališta, otvorili novi trg, rekao je Dašić naglasivši da je mnogo toga sada drugačije u čemu su pomogli saradnici na koje sam ponosan.

On je najavio i da u 2023.godini, iako je jesen, ima mnogo posla jer u ovoj godini počinje izgradnja novog stadiona Čika Dača, najvećeg, najlepšeg i najskupljeg projekta u istoriji Kragujevca, počeće i izgradnja Severne obilaznice. Sve što je napravljeno nije nastalo tek tako, već je zahtevalo ozbiljan i dugotrajan rad svih ljudi koji su bili uključeni u projekte i veliku pomoć države.

Na pitanje novinara o Tržnici, Dašić je rekao da se radovi na tržnici ne zaustavljaju, oni su u toku i svakako će biti završeni. Takav objekat zaslužuje da bude završen onako kako treba, sa mnogo velikim izmenama u odnosu na provobitni projekat, koje su sačuvale stabilnost objekta i koje će ga ulepšati i učiniti ga još funkcionalnijim. Tržnica je projektovana loše, radovi su izvođeni loše i ozbiljno je bila ugrožena, a završiće se onako kako treba i kako zaslužuje, zaključio je Dašić.

Inače, ostavka gradonačelnika se konstatuje na sednici Skupštine grada i prosleđuje Ministarstvu za državnu upravu i lokalnu samoupravu. Ukoliko se u roku od 30 dana ne održi nova sednica Skupštine grada, određuje se privremeni organ do izbora za novog gradonačelnika.