Za Luku Simića, Kragujevčanina koji je osvojio 76. Svetski kup harmonike u senior klasik kategoriji i Stefana Dimitrijevića koji je na ovom prestižnom takmičenju osvojio drugo mesto u masters kategoriji, predsednik Skupštine grada Miroslav Petrašinović i član Gradskog veća za kulturu, Miljan Bjeletić, organizovali su prijem. Prijemu je prisustvovao Vlada Mandić, profesor Muzičke škole ’’dr Miloje Milojević’’ koju su završili mladi umetnici.

Na ponos je gradu Kragujevcu što ima mlade ljude kao što su Luka i Stefan koji svuda u svetu na najbolji način promovišu umetnost ali i svoj grad i zemlju. Za Kragujevčane vaš uspeh znači i više jer će u budućnosti moći da uživaju u vašim koncertima, u vašoj muzici koja nosi svetsko prizanje, kazao je predsednik Petrašinović na prijemu. Upriličenim prijemima u gradskoj kući za postignuti uspeh u bilo kojoj oblasti, grad iskazuje poštovanje u nameri da promoviše prave vrednosti a mladim generacijama poruči čemu treba da teže i ukaže na uzore. Petrašinović je čestitao akordeonistima na uspehu i poželeo još velikih uspeha.

Kragujevac je oduvek bio prestonica harmonike kao akademskog instrumenta a uspeh Luke i Stefana predstavlja negovanje i nastavak tradicije, rekao je Bjeletić, član Gradskog veća, čestitao mladim Kragujevčanima, poželeo sreće u daljem školovanju i karijeri i predložio da se sledeće godine održi koncert laureata sa Svetskog kupa i Kragujevčanima predstave svoje domete. On je podsetio da je škola ''dr Miloje Milojević'' rasadnik talenata koji svoje znanje dalje usavršavaju na renomiranim visokoškolskim ustanovama. Luka Simić i Stefan Dimitrijević su Kragujevčani koji na najbolji način afirmišu i školu i grad i zemlju na međunarodnom planu, istakao je Bjeletić.

Na takmičenju, ove godine održanom u Bjeljini u Republici Srpskoj, bilo je oko četiristotine kandidata. Luka Simić kaže da je već četiri puta učestvovao na Svetskom kupu ali da je ove godine bila veoma jaka konkurencija.

U konkurenciji je bilo dvadeset kandidata iz najpriznatijih škola harmonike u svetu, srpske, ruske, ukrajinske, kineske. Mislim da je ovo najveći uspeh u mojoj karijeri i mogu da se ponosim njime, kazao je Luka Simić, ovogodišnji pobednik najprestižnijeg takmičenja u svetu harmonike. Luka je student treće godine državnog Konzervatorijuma ’’Nikolaj Rimski Korsakov’’ u Sankt Petersburgu.

Stefan Dimitrijević je student četvrte godine i kao kragujevački đak svoje obrazovanje je nastavio na Fakultetu umetnosti u  Nišu. U Bjeljini sam osvojio drugo mesto u masters kategoriji a u planu je da ubuduće ostvarim još bolje rezultate, poručio je Stefan.

Inače, na prošlogodišnjem Svetskom kupu za harmoniku, održanom u Švajcarskoj trijumfovao je Dragoslav Vasiljević, kragujevački đak, ali i mnogi drugi đaci i studenti kragujevačke škole i fakulteta osvajaju visoke pozicije u svojim kategorijama.