Agencija za bezbednost saobraćaja, grad Kragujevac i Policijska uprava Kragujevac organizuju preventivne aktivnosti u Kragujevcu na teme: Bezbednost dece u saobraćaju i Bezbednost mladih u saobraćaju.

U ime grada Kragujevca aktivnostima će prisustvovati Maja Angelovska, članica Gradskog veća za komunalne delatnosti i Sanja Tucaković, članica Gradskog veća za lokalnu samoupravu.

U 09:00 sati u OŠ „Miloje Simović“ – izjave za medije posle kojih će biti organizovane predstave i obuka za decu na saobraćajnom poligonu.

U 11:45 sati na Ekonomskom  fakultetu izjave za medije posle kojih će na tribini za mlade na Ekonomskom fakultetu i na platou Druge gimnazije biti održane simulacije saobraćajnih nezgoda.

11:00 – Šumadija sajam – otvaranje 14. po redu „Sajma obrazovanja i stipendija“. U ime grada Kragujevca, sajam će otvoriti Danka Andonovski, članica Gradskog veća za investicije i upravljanje projektima.

16.00 sati – Svečani salon (zgrada Gradske uprave) – Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, organizuje prijem za građane.

* oko 20: 00 sati - izjava za medije gradonačelnika Nikole Dašića