O razlozima za podnošenje ostavke na mesto gradonačelnika i načinu funkcionisanja grada do izbora, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić, govorio je u emisiji „Epicentar“ Radio televizije Kragujevac.

Vlast se osvaja na izborima, a ne pritiskom na ulici. Da ne bi radili u takvim okolnostima rešili smo da izađemo na decembarske izbore i proverimo svoj status kod građana. Protesti ne samo da blokiraju saobraćaj i maltretiraju građane, već zloupotrebljavaju i Đački trg. To je postalo zamarujuće i skreće pažnju sa velikih projekata kojih itekako ima.

Ponosan sam na sve što je urađeno u prethodne tri godine ali je teško sve pobrojati – od zamene kotlova na ugalj kotlovima na gas, zahvaljujući razumevanju predsednika Republike i pomoći države, preko Palate pravde, Data centra, 970 stanova za pripadnike službi bezbednosti, Centara izvrsnosti. Otvorili smo Trg omladine na kome se nalaze skulpture Smaka, a uskoro otvaramo i Trg vojvode Radomira Putnika.

U ovom mandatu dosta pažnje poklonili smo prigradu i selu, centar grada je tek sada došao na red. Ponosan sam na to što ekipe JKP „Šumadije“ rade istim tempom još od 2020.godine i tako svake naredne godine sve do danas.

Privremeni organ koji će biti imenovan, čine predsednik i četiri člana, a Grad će u tom periodu do izbora, funkcionisati kao do sada.

To znači da veliki broj projekata značajnih za razvoj Kragujevca neće stati. Mislim na severnu obilaznicu, stadion Čika Dača, rekonstrukciju i izgradnju Univerzitetskog kliničkog centra, izgradnju Inovacionog distrikta.

U prostorni plan posebne namene za auto put Vožd Karađorđe dodata je i brza saobraćajnica Topola – Kragujevac, istakao je gradonačelnik Dašić. Na taj način naš grad postaje atraktivniji, a ujedno je obezbeđena i ozbiljna saobraćajna komunikacija ka svim putnim pravcima.