Kancelarija lokalnog ombudsmana grada Kragujevca je na poziv rukovodstva Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika u Kragujevcu, u prostorijama Zavoda, održala tribinu „Zaštita ljudskih prava u ustanovama zdravstvene i socijalne zaštite“.

Učesnicima tribine u Zavodu za zdravstvenu zaštitu radnika, lokalni ombudsman grada Kragujevca, Jelena Milivojević je predočila moguće situacije u kojima se pacijet može pozvati na kršenje ljudskih i građanskih prava. Dogovoreno je da se, ubuduće, zaposleni u Zavodu na poslovima koji podrazumevaju direktne kontakte sa pacijentima, uvek mogu obratiti lokalnom ombudsmanu za savet po ovom pitanju, ukoliko procene da je to potrebno.

„Zavod za zaštitu zdravlja radnika je još jedna u nizu ustanova sa kojom smo tokom ove godine uspostavili saradnju po pitanju zaštite prava. Uvek smo na raspolaganju za savete i preporuke po pozivu zaposlenih iz Zavoda. Zadatak kancelarije lokalnog ombudsmana je da edukuje i, naravno, pomogne, rekla je ovim povodom Jelena Milivojević, lokalni ombudsman grada Kragujevca.“

Tribini „Zaštita ljudskih prava u ustanovama zdravstvene i socijalne zaštite“ je prisustvovala članica Gradskog veća za zdravstvenu i socijalnu zaštitu dr Gordana Damjanović, direktorka Zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika dr Nada Milovanović, rovodstvo i zaposleni u Zavodu, predstavnici građanskih udruženja koja se bave zaštitom prava pacijenata i direktori ustanova socijalne zaštite.

Tribine i predavanja na ovu temu će u narednom periodu Kancelarija lokalnog ombudsmana nastaviti i u drugim ustanovama zdravstvene i socijalne zaštite na teritoriji regiona.