Javna rasprava o Nacrtu strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Aranđelovac, Batočina, Knić, Lapovo, Rača i Topola, a na osnovu zaključka koji je usvojilo Gradsko veće na sednici održanoj 13. oktobra, počela je danas i trajaće do 6. novembra 2023.godine do 12.00 sati.

Nacrt strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Aranđelovac, Batočina, Knić, Lapovo, Rača i Topola, istaknut je na zvaničnom sajtu grada Kragujevca kragujevac.ls.gov.rs i oglasnoj tabli Gradske uprave grada Kragujevca.

Pozivaju se sve zainteresovane institucije, organizacije i pojedinci da uzmu učešće u javnoj raspravi o Nacrtu strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Aranđelovac, Batočina, Knić, Lapovo, Rača i Topola, i svoje primedbe i predloge dostave na jedan od sledećih načina: na  e-mail javnaraspravakg@kg.org.rs ili ljsobic@kg.org.rs ili lično u Odeljenju za upravljanje projektima, kancelarija broj 401 a, na adresi ulica Nikole Pašića 6/3.

Otvoreni sastanak predviđen je 18. oktobra 2023. godine u periodu od 11 do 13 časova, u Skupštinskoj sali, Trg slobode 3 , gde sva zainteresovana lica mogu lično da izvrše uvid u Nacrt kada će im predstavnici Stručne radne grupe za izradu strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Aranđelovac, Batočina, Knić, Lapovo, Rača i Topola i predstavnici Kancelarije Ujedinjenih nacija za projektne usluge (UNOPS) pružati dodatna objašnjenja. Nacrt strategije razvoja na LINKU.