U okviru obeležavanja 18. oktobra, Evropskog dana borbe protiv trgovine ljudima, u  organizaciji Kancelarije za koordinaciju aktivnosti u borbi protiv trgovine ljudima, u Nišu je održan godišnji sastanak lokalnih timova. Sastanak je održan u cilju predstavljanja rezultata rada i sprovedenih aktivnosti na lokalnom i nacionalnom nivou. U ime grada centralnoj manifestaciji prisustvovale su dr Gordana Damnjanović, članica Gradskog veća za zdravstvenu i socijalnu zaštitu, koordinatorka Lokalnog tima i Ivana Obradović Stanić, načelnica Odeljenja za ljudska i manjinska prava, rodnu ravnopravnost i prevenciju trgovine ljudima.  Na teritoriji Republike Srbije registrovano je 17 lokalnih timova a jedna od tema sastanka bila je i povećanje njihovog broja, odnosno konstituisanje timova u jedinicama lokalnih samouprava.

Dr Damnjanović je na sastanku predstavila godišnji izveštaj rada Lokalnog tima sa pregledom sprovedenih aktivnosti i mera i konkretnim predlozima za buduće funkcionisanje u cilju prevazilaženja postojećih izazova i njegovog boljeg funkcionisanja. Ona je podsetila da je lokalni tim za borbu protiv trgovine ljudima u Kragujevcu konstituisan pre deset godina. Usvojeni su svi važni dokumenti uključujući budžet, izrađeni LAP i Operativni plan za borbu protiv trgovine ljudima a sprovedene su i godišnje aktivnosti, kazala je dr Damnjanović. Ona je istakla da Grad Kragujevac ima izuzetnu saradnju sa Ministarsvom za ljudska i manjinska prava i da su organizovane brojne zajedničke aktivnosti, među kojima i Svetski dan borbe protiv trgovine ljudima u cilju podizanja svesti javnosti i osnaživanja aktivnosti i mera za sprečavanje kršenja ljudskih prava.

U okviru obeležavanja Evropskog dana borbe protiv trgovine ljudima u Kragujevcu su održane informativne radionice  u osnovnim školama ‘’Stanislav Sremčević’’ i ‘’Svetozar Marković’’. Za studente Fakulteta medicinskih nauka predavanje je održao dr Milan Žarković, profesor sa Kriminalističko -policijske akademije. Na punktu u TC Roda, volonteri Crvenog krsta delili su građanima informativni materijal.