Gradska izborna komisija proglasila je listu političke partije Jedinstvena Srbija koja će na izborima nastupati pod nazivom Jedinstvena Srbija - Dragan Marković Palma.

Nosilac liste i kandidat za gradonačelnika, Đorđe Kosanić kaže da lista nosi imena 87 kandidata i da posle izbora 17. decembra 2023. godine - za nas iz Jedinstvene Srbije više ništa neće biti isto. Trudićemo se da Kragujevac još krupnijim koracima krene napred u interesu svih Kragujevčana i Kragujevčanki. S druge strane, istakao je Kosanić, na republičkim izborima izlazimo sa koalicionim partnerima iz SPS –a, a na lokalnim, iako imamo odlične odnose, odlučili smo da, zbog boljeg rezultata, nastupamo samostalno. Očekujemo odličan izborni rezultat koji će nam omogućiti da Kragujevac napravimo još boljim mestom za život svih građana, zalažući se za rešavanje infrastrukturnih, socijalnih i drugih pitanja prepoznatljivog programa koji ima Jedinstvena Srbija.