U okviru ozelenjavanja i sređivanja zelenih i parkovskih celina, Služba nadzora i održavanja parkova JKP Šumadija već nekoliko dana radi na uređenju platoa ispred zgrade Gradske uprave. Trg Slobode 3 uskoro će dobiti novi izgled obogaćen zimzelenim i lisnodekorativnim žbunastim, višim i nižim sadnicama.

Uređenjem platoa ispred zgrade Gradske uprave, primenjujemo znanja koja smo usvojili prilikom nedavne stručne posete delagacije klastera holandskih kompanija kao što su JUB Holland, Nophadrain, OKRA, Van den Berk i drugi, rekla je Danka Andonovski, član Komisije za privredu, razvoj, investicije, urbanizam i planiranje Privremenog organa Grada Kragujevca ističući da je Kraljevina Holandija globalni lider u oblasti hortikulture i da je Kragujevac jedan pet gradova učesnika u projektu ''Zeleni gradovi Srbije'' koji finansira holandska ambasada. Saznali smo mnogo toga iz oblasti inovacija i novih tehnologija kada je u pitanju ozelenjavanje javnih površina u gradovima kao i da je za urbane sredine najvažnije investiranje održiva  urbana mobilnost i ozelenjavanje. Sigurna sam da ćemo sve više podizati svest i ličnu odgovornost svakog građanina na savesno i odgovorno ponašanje prema uređenim zelenim i parkovskim površinama, poručila je Andonovski.

Prema rečima Biljane Tonić, rukovodioca Službe nadzora i održavanja parkova JKP Šumadije, koncept uređenja platoa ispred Gradske uprave osmislio je stručni tim ovog preduzeća kako bi se dobio kompletan estetski, rekreativni ali i ambijent bogat kiseonikom, što parkovi i treba da pružaju u svim većim gradovima i urbanim sredinama, kazala je Tonić. Realizaciju smo započeli sadnjom stubastih formi višegodišnjih zimzelenih sadnica i tuja i lisnodekorativnih biljaka  koje najlepši oblik dobijaju dok rastu. Time ćemo postići stvaranje prirodnog oblika parkova. Duž staze zasadili smo lavandu koja će već sledeće godine biti bujna i mirisna.