Radove na asfaltiranju dela Mostarske ulice u MZ Bresnica, obišao je danas Miroslav Petrašinović, član Privremenog organa grada Kragujevca.

Lokalna samouprava čini mnogo toga kako bismo infrastrukturu u našem gradu popravili, unapredili i digli na znatno viši nivo. Zato i jesmo danas ovde u MZ Bresnica. Pre par dana bili smo u Vinogradima, obići ćemo Divostin, u planu su MZ 21. oktobar, Filip Kljajić, Ilićevo, Maršić. Svuda, gde god postoji potreba, putna infrastruktura će biti urađena, kazao je Petrašinović. Grad je obezbedio dovoljno sredstava i ono što nam ide na ruku jesu povoljni vremenski uslovi, kako bi mašine mogle da rade. Ono što je i gradonačelnik Dašić obećao na početku svog mandata je bilo da se iskoreni 19. vek iz grada Kragujevca, misleći pri tome na sređivanje putne infrastrukture – poručio je član Privremenog organa Grada Kragujevca.

Marko Radisavljević, rukovodilac Sektora niskogradnje JKP Šumadije istakao je da se radovi u Mostarskoj ulici nastavljaju posle četiri godine jer je u međuvremenu rešeno pitanje imovine. Danas se asfaltira deo ulice u dužini od 270 metara, širine 4 metara, za šta će biti utrošeno 220 tona asfaltne mase. U okviru pripremnih radova izvršen je kompletan iskop ulice, nasut novi kameni materijal, a šahte podignute na kotu nivelete.