Ekumenska humanitarna organizacija objavila je Poziv za dostavljanje ponuda za izradu dokumentacije neophodne za ozakonjenje (Izveštaja o zatečenom stanju sa geodetskim elaboratima) nezakonito izgrađenih objekata u kojima žive romske i druge socijalno ugrožene porodice na teritoriji grada Kragujevca.

Ponuda se odnosi na realizaciju aktivnosti na unapređenju uslova stanovanja koje se realizuju u okviru projekta: „Socijalna inkluzija za dostojanstven život Roma i drugih osetljivih osoba  u Srbiji 2023-2026“. Pravo da apliciraju imaju sva referentna preduzeća sa sedištem na teritoriji Republike Srbije. Sva dokumentacija, specifikacije, tehnički opis, finansijska ponuda i bilo koja vrsta dokumenata koja su sadržana u pozivu i ponudi će biti na srpskom jeziku.

Poziv je javno objavljen na zvaničnom sajtu Naručioca https://ehons.org/rs/aktuelnosti/3/1788/poziv-za-dostavljanje-ponuda-za-izradu-izvestaja-o-zatecenom-stanju-za-ozakonjenje-nezakonito-izgradenih-objekata-u-kragujevcu.html i dostavlja se identifikovanim projektantskim i geodetskim agencijama direktno putem mejla. Krajnji  rok  za  dostavljanje  ponuda  je   sreda,  22. novembar 2023. godine  do 14:00 časova.

Inače, reč je o prvoj aktivnosti koja se odnosi na oblast stambene podrške u okviru projekta „Socijalna inkluzija za dostojanstven život Roma i drugih osetljivih osoba u Republici Srbiji 2023-2026“ koji će se sprovoditi na teritoriji sedam lokalnih samouprava.

Projekat je otpočeo je potpisivanjem Sporazuma o saradnji Ekumenske humanitarne organizacije sa sedam jedinica lokalnih samouprava - Beočinom, Kovinom, Velikom Planom, gradskim opštinama Zvezdara i Voždovac i gradovima Nišom i Kragujevcom.

Na teritoriji sedam lokalnih samouprava koje su potpisnice sporazuma, biće realizovane projektne aktivnosti iz oblasti diskriminacije, obrazovanja i stambene podrške. Projekat koji Ekumenska humanitarna organizacija sprovodi sa izabranim jedinicama lokalnih samouprava, podržan je od strane švajcarske organizacije HEKS/EPER.