Na teritoriji Grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u ponedeljak 20. novembra, u skladu sa vremenskim prilikama, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje staze u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.Oktobar)

- priprema za asfaltiranje dela Ulice Goranska (MZ Bresnica), Crvenog barjaka (MZ Centar), Grbina ulica i Ulica Tri lipe (MZ Poskurice) i ulica Karaula 3 i Karaula 4 (MZ Beloševac)

- iskop kanala i postavljanje cevi u Ulici Stefana Zdravkovića (MZ Vinogradi)

- dopuna nedostajuće i ugradnja nove vertikalne saobraćajne signalizacije na teritoriji grada

- obeležavanje horizontalne signalizacije – pešački prelazi u zoni O.Š. "Đura Jakšić"

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica, kao i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje Ulica Ibarskih Rudara i Tome Vučića (MZ Palilule)

- košenje  vegetacije pored lokalnih puteva  – Erdeč – Staro selo

- krčenje vegetacije u okviru projekta “Kragujevac punim plućima” u Spomen parku Kragujevački oktobar (MZ 21.Oktobar)

- orezivanje i seča drveća u Ulici Stefana Zdravkovića (MZ Vinogradi), Velikom parku (MZ Vašarište) i u MZ Aerodrom

- sakupljanje biljnog otpada i slomljenih grana sa zelenih površina u Velikomi parku (MZ Vašarište)

- popravka svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Beloševac, unapređenje javnog osvetljenja na terirtotiji MZ Velika Sugubina i otklanjanje kvarova na mreži uličnog osvetljenja na teritoriji grada.