11.00 Skupštinska sala (zgrada Gradske uprave) - Prezentacija i otvorena radionica povodom početka rada kompanije Keller Williams u Kragujevcu koja se organizuje u saradnji sa Privrednom komorom Srbije – Regionalnom privrednom komorom Šumadijskog i Pomoravskog upravnog okruga. Keller Williams kao jedna od najvećih organizacija za promet nekretnina na svetu, ima mrežu od 190.000 agenata za nekretnine u 50 zemalja sveta. Ova kompanija poseduje sopstvenu korisničku platformu i sopstveni cloud na kome grade globalnu mrežu nekretnina, a ulaganja ove kompanije na globalnom nivou idu i preko milijardu dolara godišnje. U ime grada Kragujevca prisustnima će se obratiti Danka Andonovski, članica Komisije za privredu, razvoj, investicije, urbanizam i planiranje Privremenog organa grada Kragujevca.

12.00 – Šumadija sajam (plato ispred hale) – U okviru 14. Međunarodnog sajma turizma i seoskog turizma biće organizovana „Šumadijska čajanka“ koju će posetiti Nikola Dašić, predsednik Privremenog organa grada Kragujevca.

14.00 – Prva kragujevačka gimnazija – Svečana akademija povodom obeležavanja 190 godina Prve kragujevačke gimnazije.

Odeljenje za komunikacije

www.kragujevac.ls.gov.rs