U MZ Bresnica, ekipe JKP Šumadija izvode završne radove na asfaltiranju ulica Ljubice Filipović i Goranske u ukupnoj dužini 350 metara čija je vrednost blizu 5,5 miliona dinara. Završetak asfaltiranja obišli su predsednik i član Privremenog organa Grada Kragujevca Nikola Dašić i Miroslav Petrašinović.

Grad Kragujevac podjednako poklanja pažnju na unapređenju putne infrastrukture u svim mesnim zajednicma i stigli smo mnogo toga da uradimo, kazao je predsednik Privremenog organa Nikola Dašić i dodao da to ne znači i dovoljno ali je svakako mnogo više nego što se radilo u prethodnim decenijama, istakao je on. U MZ Bresnica smo već asfaltirali važne saobraćajnice a danas su na redu ulice Ljubice Filipović i Goranska u kojima će ukupno biti asfaltirano oko 350 metara. Najveći uspeh je zadovoljstvo ovih ljudi, stanovnika ulica koje asfaltiramo jer to, pored ostalog  i jeste posao Gradske uprave, da svim svojim kapacitetima obezbedi normalan ambijent i uslove za život građana, poručio je Dašić.

U okviru pripremnih radova u prethodnom periodu izvršeno je dokopavanje kritičnih mesta, nasut je nov kameni materijal, šahte su podignute na kotu nivelete i danas će u ove dve ulice biti ugrađeno 240 tona asfaltne mase. Time završavamo posao koji smo započeli pre otprilike nedelju dana, kazao je Marko Radisavljević, rukovodilac Sektora niskogradnje JKP Šumadija. Juče smo čistili sneg kako na seoskom području tako i gradske saobraćajnice, a danas asfaltiramo, podsetio je on. Mehanizacija i ekipe JKP Šumadija rade i u ulicama Dečanskoj i Crvenog barjaka u centru grada. Ukoliko vremenski uslovi budu povoljni, do sredine nedelje biće završena Ulica Karaule u MZ Ždraljica.