Nakon pripremnih radova, ekipe JKP Šumadija asfaltiraju dve ulice Karaula 3 i Svete Trojice u MZ Beloševac. Asfaltirane ulice su ukupne dužine od 1.220 metara, širine tri metra i utrošeno je 650 tona asfaltne mase. Radove su obišli Miroslav Petrašinović, član Privremenog organa grada Kragujevca i Aleksandar Lazović, savetnik Privremenog organa grada Kragujevca.

Značajna investicija za sve meštane Beloševca koji su na asfaltiranje ulice čekali preko 50 godina. Ulica Karaula bila je u Projektu „Čista Srbija“ i želeli smo da uradimo i kanalizaciju pa da tek onda radimo asfalt, rekao je Miroslav Petrašinović, član Privremenog organa grada Kragujevca. Sada je urađena i kanalizacija i asfalt. U ovaj put smo uložili 11,3 miliona dinara i to je odgovoran odnos politike Nikole Dašića prema svojim sugrađanima i meštanima Beloševca. U planu je da se radi Ulica Karaula 5 i želimo da uradimo što više da bismo našim sugrađanima omogućili kvalitetniji život, poručio je Petrašinović. Za meštane ovog dela Beloševca urađena je krucijalna stvar i drago nam je što vidimo veliko oduševljenje sa njihove strane, rekao je Petrašinović i dodao da će se nastaviti istim tempom čim vremenski uslovi to budu dozvolili.

Ulica Karaula je jedan od najvećih komunalnih problema naselja Beloševac ali ujedno i ozbiljna investicija. Iako su meštani bili nepoverljivi, pored asfaltiranja urađena je i kanalizacija, rekao je Aleksandar Lazović, savetnik Privremenog organa grada Kragujevca. Pored toga što je završena rekonstrukcija OŠ „Dragiša Luković Španac“ u vrednosti od 50 miliona dinara, podsetio je on i uskoro ćemo blizu Ulice Karaula položiti kamen temeljac za izgradnju ambulante i Mesne zajednice i sa ovom investicijom naselje se u velikoj meri menja, istakao je Lazović. Iako nismo sve probleme rešili, sve što je do sada urađeno pokazatelj je da Beloševac postaje jedno ozbiljno prigradsko naselje, kako je sve vreme i trebalo da bude, poručio je Aleksandar Lazović.