Luka Čaušić, pomoćnik ministra unutrašnjih poslova obišao je danas radove na izgradnji novog objekta Vatrogasnog doma u prisustvu Nikole Dašića, predsednika Privremenog organa grada Kragujevca i Zorana Kočovića, načelnika Uprave za vanredne situacije u Kragujevcu.

Kamen temeljac za ovaj objekat, novu zgradu Uprave za vanredne situacije i Vatrogasno-spasilačke brigade  koja će  biti jedan od najsavremenijih i najopremljenijih vatrogasno-spasilačkih objekata u Srbiji, pre godinu dana položio je ministar unutrašnjih poslova, Bratislav Gašić. Objekat se nalazi na prostoru ispod Šumadija sajma i prostire se na oko 2700 kvadratnih metara.

Zadovoljan sam dinamikom radova na ovom objektu koji su u skladu sa ugovorenim rokovima. Posle više decenija, vatrogasna služba u Kragujevcu dobija konačno svoj prostor koji je potpuno projektovan po njihovim merama i potrebama – kazao je Dašić.

Izgradnja nove zgrade će doprineti većoj efikasnosti i bržem reagovanju vatrogasaca u vanrednim situacijama.