Miljan Bjeletić, član komisije Privremenog organa grada Kragujevca najavio je bogat muzički program za kraj godine.

Svedočimo bogatoj kulturnoj ponudi odnosno kvalitetnim muzičkim događajima u pravom smislu te reči. Imamo priliku da čujemo veče romske muzike u izvođenju Velikog narodnog orkestra Predraga Milanovića Pegija, dobitnika Đurđevdanske nagrade grada Kragujevca u oblasti humanitarnog rada. Koncert će biti održan sutra, 13. decembra, u 18 sati, u zgradi Stare skupštine. Iste večeri, Muzički centar organizuje „Novogodišnji koncert“ dva Liceuma, Gradskog kamernog hora Liceum i Gradskog dečijeg hora Mali Liceum, u Prvoj kragujevačkoj gimnaziji, od 20 časova. U Knjaževsko-srpskom teatru, 14. decembra, na programu je premijera mjuzikla u organizaciji udruženja „Opera Nova“. Iste večeri će nastupiti i umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički“ u 20 sati u Svečanoj sali Prve kragujevačke gimnazije.

Mislim da smo uspeli u nameri, da od januara do decembra, imamo ravnomernu zastupljenost u pogledu kvaliteta i kvantiteta kulturnih dešavanja, Mi smo to identifikovali kao nedostatak ranijih godina, kada je reč o kulturnoj ponudi u gradu koju smo uspešno otklonili, i verujem da kao rezultat sada imamo veće zadovoljstvo publike – kazao je Bjeletić.