Mobilna aplikacija kulturakg.rs sada je unapređena i od danas je dostupna i za pametne telefone iOS platforme odnosno Apple iPhone, budući da je do danas bila dostupna samo za telefone sa android operativnim sistemima.

Naša ciljna grupa su mladi koji koriste pamtne telefone i koji od sada samo jednim klikom mogu doći do pravovremenih željenih informacija. Izradom aplikacije za telefone sa iOS sistemom smo želeli da proširimo obim plublike koja prati kulturne sadržaje u organizaciji gradskih ustanova kulture. Preuzimanjem aplikacije sa app store-a vlasnici pametnih telefona će moći da se informišu i praveći odabir, planiraju koje sadržaje žele da posete.

Ovo nije finalna verzija jer će uskoro dvojezična mobilna aplikacija biti upotpunjena još nekim novitetima, najavio je Miljan Bjeletić, član Komisije Privremenog organa grada Kragujevca.