Na sajtu KulturaKG svim ljubiteljima umetnosti do kraja januara biće predstavljena nova platforma za nestadnardnu formu komunikacije sa umetnicima gde će se publika na jednom mestu informisati o aktuelnim gradskim događajima, rekao je Miljan Bjeletić, član Komisije Privremenog organa grada Kragujevca, na današnjoj konferenciji za novinare povodom najave novog vida komunikacije na ovom sajtu.

Suština je, dodao je on, komunikacija sa zainteresovanom publikom koja nudi različitosti u konceptualnom smislu i u pristupu jer je podkast nešto što je u ekspanziji i što je rasprostranjeno, a ciljna grupa su mladi. Publika koja će pratiti podkast biće u prilici da se informiše o dostignućima umetnika iz različitih oblasti stvaralaštva, njihovim ideja i temama iz industrijskog nasleđa jer želimo da svako predstavi svoj rad na jedan neformalan način. Novu platformu smo unapredili tako da će biti dostupna i preko mobilne aplikacije, kao i na svim društvenim mrežama. Imaćemo definisan program koji će biti emitovan dva puta mesečno, najavio je Bjeletić.

Pokušaćemo da ispratimo sve ono što je aktuelno na tržištu, od audio do video platforme jer kultura ne podrazumeva samo priču o umetnosti, rekao je Nemanja Jovanović, autor podkasta. Teme podkasta ćemo prilagoditi novim tendencijama kao što su pitanja održivog razvoja, ekologije i slično jer forma koju podkast nudi je jedan neformalni pristup fokusiran više na temu, a manje na ličnost. Vremenski okvir jedne emisije bio bi 45 minuta, ali ćemo pratiti zainteresovanost pa ćemo na osnovu toga proširiti ili suziti prostor za razgovor. Imaćemo određene kanale na društvenim mrežama koji bi linkom bili vezani za sajt KulturaKG kako bi na jednom mestu bio sav sadržaj, kazao je Jovanović.