Na teritoriji Grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u petak, 23. februara, obavljaju sledeće radove:

- dežurstvo ekipa zimske službe po unapred utvrđenom rasporedu u skladu sa Planom i programom zimske službe

- vraćanje raskopanih površina u pređašnje stanje asfaltom u ulicama Svetozara Markovića (MZ 1.maj) i Kumanovska (MZ Bubanj)

- nasipanje kamenim materijalom i ravnanje u ulicama Panonska (MZ 1.maj) i Braće Nikolić (MZ Bubanj)

- nasipanje i ravnanje grebanim asfaltom u ulici Stevana Milutinovića (MZ Stanovo)

- priprema za asfaltiranje ulice Stefana Zdravkovića (MZ Vinogradi)

- zamena neispravnih i dotrajali treptača na saobraćajnom znaku sa unutrašnjim osvetljenjem „pešački prelaz“ u ulici 9.maja (MZ Beloševac)

- popravka oštećene i ugradnja nedostajuće vertikalne signalizacije na teritoriji MZ Bubanj, MZ Jovanovac i MZ Petrovac

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, kao i sakupljanje papira sa javnih zelenih površina i mašinsko čišćenje kolovoza u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje ulice Save Kovačevića (MZ Bubanj)

- grabuljanje lišća i čišćenje lišća iz žive ograde i šiblja sa sakupljanjem, utovarom i odvozom na teritoriji MZ Vašarište i MZ 1.maj

- orezivanje šiblja i žive ograde na teritoriji MZ Aerodrom

- krčenje nepoželjne vegetacije na teritoriji MZ Goločelo

- zamena svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Desimirovac i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji Grada.