Profesor doktor Miloje Nikolić, umro je 25. februara u Beogradu, u 76. godini. Rođen je 1948. godine u Kragujevcu.

Teoretičar muzike i dirigent, autor velikog broja naučnih i stručnih radova iz oblasti analize vokalne muzike i poznavanja vokalne, posebno horske literature.

Bio je redovni profesor na Katedri za teorijske predmete Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, a predavao je i na visokim muzičkim školama u Kragujevcu i Istočnom Sarajevu.

Kao dugogodišnji dirigent beogradskih horova ''Lola'' i ''Španac'' i GKH Liceum dobio je veliki broj nagrada na festivalima i takmičenjima horova. Ostvario je niz uspešnih koncerata u Srbiji i Evropi: Španiji, Engleskoj, Francuskoj, Nemačkoj, Švajcarskoj, Poljskoj, Rumuniji, Mađarskoj, Slovačkoj, Bugarskoj, Češkoj, Rusiji i u republikama nekadašnje Jugoslavije.

Osnivač, umetnički rukovodilac i dirigent Gradskog kamernog hora Liceum.

Osnivač, autor osnovne koncepcije i umetnički direktor Međunarodnog festivala kamernih horova u Kragujevcu.

Bio je jedan od inicijatora osnivanja međunarodne horske asocijacije Balkanski horski forum i član Upravnog odbora. Osnovao je i predsedavao Upravnim odborom udruženja Balkanski horski forum Srbija.

Ispraćaj posmrtnih ostataka profesora Miloja Nikolića održaće se u sredu, 28. februara 2024. godine od 10.00 do 11.00 časova u kapeli Zemunskog groblja. Datum i vreme polaganje urne na kragujevačkom groblju biće naknadno objavljeni.