U MZ Bresnica Sektor niskogradnje JKP Šumadija nakon pripremnih radova asfaltira Ulicu Strahinje Bobića u dužini od 274 metara i širine 3,5 metara. Vrednost investicije je 5,2 miliona dinara a radove je danas obišao Miroslav Petrašinović, član Privremenog organa grada Kragujevca.

Radovi na asfaltiranju saobraćajnica se nastavljaju i u ovoj godini radi rešavanja putne infrastrukture kao jednog od važnijih zadataka Gradske uprave. Kao odgovorna lokalna samouprava imamo dovoljno sredstava u budžetu za te poslove i uz odgovorno Javno komunalno preduzeće Šumadija spremni smo da ih započnemo čim vremenski uslovi to dozvole, kazao je Miroslav Petrašinović, član Privremenog organa. Sutra se nastavljaju radovi u MZ Vinogradi. Građani su navikli da radimo na izgradnji putne infrastrukture u skladu sa predviđenim rokvima i nastavićemo istom dinamikom, poručio je Petrašinović.

Marko Vujnović, direktor JKP Šumadija je kazao da se radovi na asfaltiranju nastavljaju na izmaku dežurstva Zimske službe i da se povoljni vremenski uslovi koriste za pripremu ulica za asfaltiranje i samo asfaltiranje. Nakon mašinskog iskopa, nivelacije šahti ugradiće se 280 tona asfaltne mase u ulici dužine 274 metara i 3,5 metara širine. Vrednost radova je 5,2 miliona dinara, kazao je direktor  Vujnović. Sutra nastavljamo radove u ulici Stefana Zdravkovića u MZ Vinogradi. Sledeće nedelje u planu je ulica Gustava Krkleca. Od gradskih ulica radićemo na asfaltiranju Ulice Dragoljuba Milovanovića Bene i dalje će Sektor niskogradnje sa svim raspoloživim kapacitetima nastaviti asfaltiranje ulica na teritoriji grada.