Tradicionalno i ove godine u dvorištu Osnovne škole „Treći kragujevački bataljon“ zasađeno je drvo mira u znak sećanja na sve stradale tokom NATO agresije. Ovo je osmi put kako učenici, nastavnici zajedno sa članovima Udruženja boraca Šumadija obeležavaju i sećaju se početka NATO agresije na tadašnju Jugoslaviju. U ime grada Kragujevca drvo mira je zajedno sa njima zasadila članica Gradskog veća za socijalnu i zdravstvenu zaštitu Jelena Pavić.

Iako je prošlo 25 godina od početka NATO agresije tuga za izgubljenim životima i dalje je prisutna. Neki su se te godine rađali, neki stasavali za vrtiće, škole, fakultete. Iako najmlađi nemaju svest o tim tragičnim događajima, oni imaju empatiju prema onima koji su to preživeli i pamte, rekla je Jelena Pavić. Uz zavalnost organizatorima akcije, Pavić je poručila da grad Kragujevac ima one koji čuvaju uspomenu na sve stradale i heroje koji su branili otadžbinu, a drvo koje smo zasadili simbol je života i nade u miran svet za buduće generacije.