Na inicijativu Kancelarije za mlade grada Kragujevca, održan je sastanak kome su prisustvovali Dušan Aleksić, član Gradskog veća za obrazovanje, Stefan Jovanović, pomoćnik gradonačelnika za omladinu, Marija Đoković, koordinatorka Kancelarije za mlade, Lazar Delibašić, osnivač VIBE festivala i predstavnici đačkih parlamenata i profesori srednjih škola.

Cilj sastanka je međusobno umrežavanje u cilju boljeg razumevanja izazova sa kojima se mladi suočavaju kao i dogovor oko konkretnih koraka i načina na koji međusobna saradnja može biti unapređena.

Jedna od ideja koja je predložena na ovom sastanku je pokretanje serije predavanja o korišćenju veštačke inteligencije koja bi bila realizovana u saradnji sa Univerzitetom i prilagođena potrebama mladih.