Gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić sa saradnicima prisustvovao je danas sastanku Aktiva direktora osnovnih škola koji je održan u Školi za srednje i osnovno obrazovanje „Vukašin Marković“. Sastanak na kome je bilo reči o daljim ulaganjima u škole i razvoju međunarodne saradnje sa obrazovnim ustanovama iz prijateljskih gradova, bila je prilika da gradonačelnik Nikola Dašić u razgovoru sa direktorima čuje probleme koje uz podršku Grada mogu zajednički da reše.

„U budžetu grada Kragujevca i ove godine planirana su značajna sredstva za unapređenje uslova za učenje i rad u školama na seoskom, prigradskom i gradskom području, jer je naš cilj da svako dete, bez obzira na mesto gde živi, ima jednake uslove za kvalitetno obrazovanje“, rekao je gradonačelnik Dašić.