Gradsko veće donelo je zaključak za raspisivanje i objavljivanje javnih poziva za podnošenje zahteva za dodelu podsticajnih sredstava za realizaciju mera podrške za sprovođenje poljoprivredne politike i politike ruralnog razvoja za teritoriju grada Kragujevca u 2024. godini.

Objavljeno je 10 javnih poziva i to: za podnošenje zahteva za regresiranje reproduktivnog materijala u 2024. godini – prvog veštačkog osemenjavanja umatičenih krava i junica; za podnošenje zahteva za dodelu podsticajnih sredstava u 2024. godini za investicije u fizičku imovinu poljoprivrednih gazdinstava - nabavku novih traktora i nove traktorske priključne mehanizacije; nabavku novih mašina i opreme za stočarstvo; podizanje i opremanje plastenika; podizanje novih višegodišnjih zasada voćaka i vinove loze; nabavku nove opreme za navodnjavanje; nabavku priplodnih grla goveda, ovaca, koza i svinja koje se koriste za proizvodnju mesa i mleka; nabavku nove opreme za pčelarstvo; za podnošenje zahteva za upravljanje rizicima – sufinansiranje osiguranja useva, plodova višegodišnjih zasada i životinja i javni poziv za podnošenje zahteva za dodelu podsticajnih sredstava u 2024. godini za promotivne aktivnosti u poljoprivredi i ruralnom razvoju.

Sredstva za realizaciju u ukupnoj visini 80.000.000,00 dinara planirana su Odlukom o budžetu grada Kragujevca za 2024. godinu sa ciljem započinjanja postupaka u kojima bi se odobrila podsticajna sredstva za stimulisanje poljoprivredne proizvodnje, nabavku kvalitetnih grla i obnavljanje poljoprivredne mehanizacije a radi povećanja produktivnosti i kvaliteta poljoprivredne proizvodnje, kao i smanjenja rizika od elementarnih nepogoda.

Obrazac zahteva može se preuzeti u Odeljenju za poljoprivredu, ruralni razvoj i robne rezerve Gradske uprave za razvoj i investicije, kancelarija 406/IV sprat, kao i na prijemnom šalteru zgrade organa Grada, ili sa zvanične internet stranice grada Kragujevca www.kragujevac.ls.gov.rs.

Detaljne informacije, kao i dodatna pojašnjenja po javnim pozivima mogu se dobiti u kancelariji 406/IV sprat, zgrada organa Grada, Trg slobode 3, Kragujevac, svakog radnog dana neposredno ili na telefon: 034/306 -187 od 8 do 15 časova.

Zainteresovani poljoprivredni proizvođači zahteve za podsticajna sredstva po javnim pozivima mogu da podnesu počev od 7. maja 2024.

Detalje javnih poziva možete pogledati ili ih preuzeti i na ovom LINKU.