Prva redovna sednica Skupštine grada Kragujevca ušla je u 16. sat rada i nastaviće se, rekao je predsednik Skupštine grada Kragujevca Ivica Momčilović. Sve odluke koje su planirane usvojenim dnevnim redom biće donete jer su važne, bez obzira na to koliko će vremena biti potrebno. Izabrani smo od strane građana da radimo i obezbedimo da Grad funkcioniše jer su na dnevnom redu pored ostalog odluke koje se tiču zaštite zdravlja građana, funkcionisanja ustanova ali i odluka o dodeli „Đurđevdanske nagrade“ koja je stvar prestiža u Kragujevcu.

Inače, odbornici gradskog parlamenta su do sada usvojili Predlog odluke o prestanku mandata odbornika Skupštine grada, Predlog rešenja o obrazovanju stalnih radnih tela Skupštine grada Kragujevca i Predlog odluke o usvajanju Strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Batočina, Lapovo, Rača, Knić, Topola i Aranđelovca.