U organizaciji Samostalnog sindikat zaposlenih u Gradskoj upravi danas je u Svečanom salonu sprovedena akcija dobrovoljnog davanja krvi.

Kao i prethodnih godina, za sve zaposlene u Gradskoj upravi organizovali smo akciju dobrovoljnog davanja krvi, prvu u ovoj godini. Naš sindikat svake godine organizuje dve ovakve redovne akcije na koje se odaziva veliki broj zaposlenih, kao i članovi Gradskog veća, rekao je predsednik Samostalnog sindikata, Bogdan Ćalić i najavio da je druga ovogodišnja akcija planirana za septembar.

Među današnjim dobrovoljnim davaocima bili su i gradski većnici Predrag Stevović i Radomir Erić koji kažu da im ovo nije prvi put i trude se da se redovno odazovu svim humanitarnim akcijama.

Ovim gestom želim da podstaknem sugrađane da rade isto i pomognem onima kojima je krv neophodna, ali i doprinesem našoj Transfuziji i Univerzitetskom kliničkom centru da blagovremeno pruže pomoć onima kojima je najpotrebnija, poručio je Stevović koji krv daje 18. put.

Radomir Erić kaže da je pored zvaničnih akcija bilo urgentnih slučajeva u kojima je davao krv i bez knjižice. Smatram ovo izuzetno humanim delom jer za neke ljude to znači život. Poučen i primerom iz najbližeg okruženja, imam moralnu obavezu da uvek izađem u susret ovakvim akcijama i Univerzitetskom kliničkom centru, ističe Erić.

Marijana Stojanović, propagator u banci krvi UKC Kragujevac, naglašava da im je svaka akcija od izuzetne važnosti zbog kontinuiteta u snabdevanju banke krvi i da su zalihe trenutno stabilne zahvaljujući svakodnevnim akcijama davanja krvi. Veoma je bitno da krv čeka pacijenta, a ne pacijent krv, poručila je ona i apelovala na sve društvene firme da slede model Gradske uprave, a na davaoce da 30. aprila u periodu od 7.30 do 19.00 časova izdvoje pola sata vremena i dođu službu Transfuzije kako bi dodatno obezbedili zalihe tokom predstojećih neradnih dana praznika.