Pre početka nastavka sednice gradskog parlamenta zakazanog za 10. maj s početkom u 9,00 sati, predsednik Skupštine Grada Kragujevca Ivica Momčilović od  8,15 sati održaće konsultacije sa šefovima odborničkih grupa. Na skupštinskom zasedanju koje je održano 24. aprila 2024. godine odbornici gradskog parlamenta usvojili su Predlog odluke o prestanku mandata odbornika Skupštine grada, Predlog rešenja o obrazovanju stalnih radnih tela Skupštine grada Kragujevca i Predlog odluke o usvajanju Strategije razvoja urbanog područja grada Kragujevca i opština Batočina, Lapovo, Rača, Knić, Topola i Aranđelovca, pored važne usvojene odluke o dodeli Godišnje nagrade grada Kragujevca – Đurđevdanske nagrade za 2023. godine.