Nastavak redovne sednice Skupštine grada Kragujevca koja je bila zakazana za danas, odložen je za utorak, 14. maj.

Predsednik Skupštine grada, Ivica Momčilović je rekao da su, u cilju rešavanja novonastale situacije, jutros, pre početka sednice bile zakazane konsultacije odborničkih grupa, ali da se niko od odbornika opozicije, izuzev Jovice Radovanovića, nije pojavio.

Odložili smo današnju sednicu zbog toga što želimo da još jednom održimo konsultacije pre zasedanja Skupštine grada. Teza da odlažemo sednicu zbog toga što pojedini odbornici nisu tu jednostavno ne stoji, jer i bez tih odbornika koji su ujedno i poslanici imamo većinu. Mi smo bili spremni da održimo ovu sednicu, ali smatramo da je možda svrsishodnije da još jednom damo šansu dijalogu i da u toku konsultacija sa predstavnicima opozicije porazgovaramo o prevazilaženju ove situacije – kazao je Momčilović.

Zato je, kako je objasnio, nastavak redovne sednice Skupštine grada zakazan za utorak, 14. maj. Prethodno će, iz istog razloga, ponovo biti zakazane konsultacije odborničkih grupa u lokalnom parlamentu.