Na teritoriji Grada, ekipe Javnog komunalnog preduzeća Šumadija Kragujevac, u skladu sa Programom održavanja komunalne infrastrukture, u utorak, 14. maja, obavljaju sledeće radove:

- asfaltiranje udarnih rupa u Gružanskoj ulici (MZ Palilule) i ulica na teritoriji MZ Botunje

- priprema za asfaltiranje Smederevske ulice (MZ Stanovo)

- postavljanje autobuskih stajališta u Gornjomilanovačkoj ulici (MZ Šumarice)

- nasipanje kamenim materijalom i valjanje na teritoriji MZ Kamenica

- rad buldožera na atarskim putevima u Đuriselu

- obeležavanje horizontalne signalizacije - pešačkih prelaza u ulicama Slobode, Šumadijska, Braće Poljaković, Vojislava Kalanovića i delu Ulice dr Jovana Ristića (MZ Lepenica)

- postavljanje tehničkog sredstva za usporavanje saobraćaja i vertikalne signalizacije u Ulici Slobode (MZ 1.maj)

- ručno čišćenje i pročišćavanje pešačkih staza, trotoara i platoa, sakupljanje papira sa javnih površina, mašinsko čišćenje saobraćajnica, kao i noćno pranje ulica u skladu sa Programom održavanja javne higijene

- dnevno pranje Jugoslovenske ulice (MZ Beloševac)

- košenje uređenih zelenih površina na teritoriji MZ Centar, MZ Bagremar, MZ 21.oktobar i MZ Vašarište

- zemljani radovi, rekonstrukcija zelene površine u Ulici Slobode, kod Centra izvrsnosti (MZ 1.maj)

- zamena svetiljki javnog osvetljenja koje nisu u funkciji na teritoriji MZ Beloševac i MZ Stragari, kao i otklanjanje kvarova na mreži javnog osvetljenja na teritoriji Grada.