Prva redovna sednica Skupštine grada Kragujevca koja je počela 24. aprila, a nastavila se juče i danas završena je oko 18.30.

Pored ranije usvojenih odluka, odbornici su tokom današnjeg zasedanja usvojili odluke o davanju saglasnosti na Odluke Nadzrnog odbora Javnog komunalnog preduzeća „Šumadija“, Odluku o prenosu udela grada Kragujevca u kapitalu Istraživačkog razvojnog centra za bioinžinjering „Biorc“ doo Kragujevac i Odluku o prihvatanju udela naknade u društvu Rad grupa d.o.o. Kragujevac.

U okviru tačke dnevnog reda koje se odnose na oblast izbora, postavljenja, imenovanja i razrešenja na prvoj redovnoj sednici Skupštine grada imenovan je vršilac dužnosti direktora Centra za obrazovanje Kragujevac, Nenad Tanasijević. Dosadašnji v.d. direktora Gradske turističke organizacije Bojan Pavlović, imenovan je za funkciju v.d. Ustanove kulture „Koraci“, dok je dosadašnja direktorka ove ustanove Mirjana Milenković imenovana na funkciju v.d. direktora Gradske turističke organizacije.

Inače od ovlašćenih predlagača, predsednik Skupštine grada Kragujevca Ivica Momčilović, dobio je predloge za povlačenje osam tačaka dnevnog reda, koje će se naći na nekom od narednih skupštinskih zasedanja.

Kao što smo Kragujevčanima obećali na početku, sednica Skupštine grada je završena i sve odluke koje su važne za funkcionisanje grada Kragujevca donete su onako kako smo i rekli, a selektirane su u odnosu na hitnost u postupanju što nam je i bila vodilja, kazao je Ivica Momčilović, predsednik Skupštine grada. Sve ono što nije doneto od odluka biće raspodeljeno na neku od narednih sednica ili ćemo ih uvrstiti na način na koji to predlagač bude definisao i nastaviti da funkcionišemo normalno. Prva naredna sednica je sednica po hitnom postupku koja je zakazana za utorak 21. maj sa početkom u 9.00 sati i tada ćemo formirati Anketne odbore za koje je opozicija bila zainteresovana, čime smo ispunili sve ono što se od nas tražilo, zaključio je Momčilović.

Inače na sednici su zbog podnete ostakve konstatovani prestanci mandata tri odbornika, Suzane Milovanović, Mirka Čikiriza i Slavka Perovića.