Građevinski radovi započeti prošle godine na izgradnji novog Dečijeg odmarališta „Bogdan Milanović“ na Bešnjaji privode se kraju. Kragujevačka deca dobiće uskoro odmaralište po najnovijim standardima.

Veliko mi je zadovoljstvo i jako sam ponosan što je objekat završen do krova jer će grad Kragujevac, a pre svega deca imati jedno novo i lepo uređeno odmaralište na Bešnjaji rekao je gradonačelnik, Nikola Dašić. U skladu sa potpisanim ugovorom i kada donator Slavoljub Milanović završi svoj deo posla, Grad će krenuti u raspisivanje javnih nabavki i svega što je potrebno da bi se projekat sproveo do kraja. Ukupna investicija i zajedničko ulaganje je 130 miliona dinara. Skoro polovinu je obezbedio donator Slavoljub Milanović, a drugu polovinu će finasirati Grad, istakao je Nikola Dašić, i naglasio da se planira i asfaltiranje puta do samog odmarališta.

Grubi građevinski radovi na odmaralištu koje je finansirao Slavoljub Milanović privode se kraju, a ostale radove koji podrazumevaju kompletan završetak objekta obaveza su grada Kragujevca, kazao je Dejan Ružić, zamenik gradonačelnika. Izgradnjom bunara imaćemo dovoljan kapacitet vode da bi odmaralište funkcionisalo i zadovoljilo potrebe protivpožarne zaštite, jer je Grad u obavezi da zvrši ceo sistem vodosnabdevanja koje će raditi JKP „Vodovod i kanalizacija“. Odmaralištem će upravljati grad Kragujevac. Kada je završetak radova u pitanju u ugovoru nije naveden rok, ali zbog samih postupaka javnih nabavki nije realno da objekat završimo pre marta ili juna sledeće godine, što zavisi i od vremenskih uslova, rekao je Dejan Ružić.

Slavoljub Milanović je istakao da je projekat u toku gradnje menjan i da se sada objekat prostire na 1850 kvadrata. Urađen je po najnovijim standardima, tri puta je veći od starog, imaće zatvoren bazen, svaka soba ima svoju terasu i kupatilo. Samo da vidim kad prvi klinci protrče ovim proplancima, projure hodnicima odmarališta i naprave prvu žurku u diksoteci. I to je to, moja misija je ispunjena, kazao je Milanović.