Povodom obeležavanja 25 godina od stradanja vojnika Radiše Ilića, koji je 20. maja 1999. godine, u bici V bataljona vojne policije u odbrani državne granice Košare, izgubio život, gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić organizovao je prijem za predstavnike Udruženja veterana organa bezbednosti i vojne policije Srbije, predsednika skupštine Udruženja general-majora u penziji Todora Petkovića, člana Slobodana Radmilovića i Živka Ilića, oca poginulog vojnika sa Košara.

Radiša Ilić je jedini vojnik koji je na odluženju vojnog roka dao život za otadžbinu a koji je zajedno sa 107 oficira, podoficira i vojnika po ugovoru iz Kragujevca, Valjeva i Beograda, pripadnika V bataljona, borio protiv albanskih terorista na Košarama. Najmlađeg među nama nismo uspeli da sačuvamo ali je ostao u našim srcima. Tu ga čuvamo od zaborava, kazao je Slobodan Radmilović, član Udruženja organa bezbednosti i vojne policije Srbije i vetaran sa Košara, pripadnik V bataljona, prisećajući se saboraca koji su stradali za otadžbinu.

Podružnici Udruženja organa bezbednosti i vojne policije Srbije, Grad Kragujevac je obezbedio prostorije. Mesto koje s pijetetom čuva sećanje na heroje ratova 1991 – 1999. godine. Odlukom Skupština grada Kragujevca 2019. godine, skver u centru grada nosi ime ''Heroji sa Košara''.