Svečanom akademijom i dodelom godišnjih nagrada nastavnom i naučnoistraživačkom osoblju za izuzetne rezultate u naučnoistraživačkom odnosno umetničkom radu, Univerzitet u Kragujevcu je obeležio Dan Univerziteta i slavu ustanove – Svetog apostola i jevanđelistu Jovana Bogoslova.

Prof. dr Nenad Filipović, rektor Univeziteta je izrazio zadovoljstvo što će u 48. godini postojanja Univerziteta, završiti Centri izvrsnosti, u kojima će se preko 300 mladih istraživača baviti istraživanjima iz biomedicinskog inženjeringa, biomedicinskih nauka i informacionih tehnologija i što je započeta izgradnja Inovacionog distrikta, čijem radu će Univerzitet takođe značajno doprineti.

Akademiji je prisustvovao gradonačelnik Kragujevca Nikola Dašić i tom prilikom istakao značaj Univerziteta u razvoju grada.

Univerzitet je Kragujevac učinio gradom koji može da bude nosilac razvoja u zemlji; brojni mladi naučnici i istraživači su doprinosili širenju naučne baze, ali i primeni novih tehnoloških dostignuća. Bez Univerziteta, Kragujevac danas ne bi bio isti, rekao je Dašić. On je podsetio da je na prezentaciji plana „Skok u budućnost - Srbija 2027“, koji se odnosi na celu državu, upravo Kragujevac proglašen ambasadorom razvoja, a to naš grad ne bi bio, da nije Univerziteta. Univerzitet je podrška svakom inovativnom projektu, koji je na raspolaganju naučnim radnicima kao i studentima, sklonim da pomeraju granice, kako u nauci, tako u novim inovativnim rešenjima. Dašić je podsetio da je pre tri meseca počela izgradnja Inovacionog distrikta, da posebno mesto zauzimaju Centri izvrsnosti i da će Kragujevac uskoro biti jedini grad u Srbiji sa dva naučno – tehnološka parka, što značajno jača poziciju Kragujevca na mapi svetske nauke i tehnologije.