Ljubitelji lova i ribolova imaju priliku da u hali „Šumadija sajma“, od 30. maja do 2. juna, uživaju u bogatoj ponudi 14. Međunarodnog sajma lova, ribolova i lovnog turizma, pod nazivom „Kraguj M“.

Ovu sajamsku manifestaciju organizuje preduzeće „Meteor Still” iz Kragujevca, u saradnji sa „Šumadija sajmom“ i Lovačkim savezom Centralne Srbije, a pod pokroviteljstvom grada Kragujevca.

Dragoljub Dimovski, direktor preduzeća “Meteor Still“ je najavio učešće oko 30 izlagača iz zemlje, ali i iz Rumunije, Republike Srpske i Nemačke, a interesovanje za učešće pokazala je i Severna Makedonija.

Generalni direktor „Šumadija sajma“ Aleksandar Štajn, podseća da ovaj sajam ima  dugu tradiciju i kvalitet, ali i da predstavlja potrebu naših sugrađana zbog čega se ove godine očekuje rekordna poseta.

Ovaj sajam prvenstveno ima za cilj predstavljanje noviteta u oblasti lova i ribolova, a izuzetno je značajan i njegov edukativni karakter, jer će posetioci moći da dobiju savete i čuju iskustva sa lovišta od eminentnih, evropskih i svetskih stručnjaka u oblasti lova, istakao je Tomica Radosavljević, predsednik Lovačkog saveza Centralne Srbije On je najavio i održavanje lovačke gulašijade na platou ispred sajma.

Sajam se održava na gradskom sajmištu, koje raspolaže savremenom sajamskom halom, kao i velikim spoljnim prostorom i sopstvenim parkingom. Vrata hale „Šumadija sajma“ će za posetioce biti otvorena od 9.30 do 19 sati, a cena pojedinačne ulaznice iznosi 150 dinara.

Organizatori očekuju da će kao i prethodnih godina, veliki broj posetilaca iz zemlje i inostranstva, uživati u velikom asortimanu proizvoda i usluga iz oblasti proizvodnje, trgovine i organizacije lova i ribolova.