Grad Kragujevac i donator Slavoljub Milanović, potpisali su Ugovor kojim je usaglašeno zajedničko finansiranje izgradnje potpuno novog Dečijeg odmarališta na Bešnjaji, objekta koji je bio potpuno devastiran i porušen. Na veliku sreću i radost sve naše dece koja žive i odrastaju u gradu Kragujevcu, usaglasili smo se da zajedno napravimo potpuno nov objekat i u skladu sa ugovorom Milanović je preuzeo obavezu da svojom donacijom finansira grube radove a grad Kragujevac obavezu da objekat završi do kraja što podrazumeva stolariju, unutrašnje instalacije, kompletnu fasadu, parterno uređenje, kazao je Dejan Ružić u izjavi za Radio televiziju Kragujevac.

U dogovoru sa donatorom dva puta smo proširili prvobitno zamišljen projekat koji je bio predmet potpisanog ugovora. Zajednički smo se saglasili da uradimo još jednu etažu, odnosno izgradimo potkrovlje što je podrazumevalo izradu separat izmene projekta za građevinsku dozvolu čime je proširen prvobitni projekat a u korist budućih korisnika. Sve dodatne troškove po ovom separatu, u iznosu od preko 20 miliona dinara preuzima grad Kragujevac. Na inicijativu donatora Slavoljuba Milovanovića usaglasili smo se i za još jedan dodatni projekat koji obuhvata izgradnju terase sa bazenom zatvorenog tipa a kako bi deca mogla da ga koriste i leti i zimi. Troškove izrade projektno tehničke dokumentacije, kojoj će se pristupiti, na sebe preuzima grad Kragujevac.Tako će, sa usvojenim izmenama prvobitnog projekta izgradnje novog Dečijeg odmarališta na Bešnjaji, Slavoljub Milanović biti donator jedne trećine, dok će, dve trećine troškova snositi grad Kragujevac. Imajući u vidu da je reč o objektu koji se podiže u znak sećanja na prerano preminulog Bogdana Milanovića, a koji je njegov otac Slavoljub želeo da donira svom gradu, grad Kragujevac je ovaj human gest i inicijativu prepoznao i želeo, ističe Ružić, da bude deo tog projekta.

Parcela je, podsetio je on, vlasništvo grada Kragujevca i sve obaveze koje smo preuzeli biće realizovane. Od samog početka naša ideja je bila da deo sredstava obezbedimo od resornih ministarstava i veoma smo blizu toga, a ostatak sredstava će grad Kragujevac obezbediti u svom budžetu, delom iz rebalansa ovogodišnjeg budžeta, a ostatak potreban za završetak sve tri faze projekta biće predviđen budžetom za narednu godinu, kako bi, poručio je zamenik gradonačelnika, do juna naredne godine svi radovi bili završeni.