Predstavnici 21 udruženja /organizacije u oblasti zaštite životne sredine na teritoriji grada Kragujevca potpisali su ugovore o finansiranju /sufinansiranju projekata za 2024. godinu opredeljenim iz budžeta grada. U ime grada ugovore je potpisao Stefan Nikezić, član Gradskog veća za unapređenje i zaštitu životne sredine koji je podsetio da je 2020. godine budžet za ove namene bio 1,5 miliona a da je ove godine u visini od 4 miliona dinara.

Udruženja /organizacije iz oblasti zaštite životne sredine su sa teritorije grada Kragujevca a naročito smo vodili računa da projekti budu iz oblasti sadnje, edukacije najmlađih i podizanja svesti, informisanju sugrađana, kazao je Nikezić, član Gradskog veća i izrazio nadu da će u narednim godinama budžet za projekte u oblasti ekologije  biti veći i privući još veći broj udruženja i organizacija.

Na Javni konkurs koji je Grad Kragujevac, Gradska uprava za društvene delatnosti raspisala 5. aprila pristiglo je 24 predloga projekata. Nakon ocenjivanja i selekcije projekata po Javnom konkursu, Komisija je odobrila sredstva za udruženja, među kojima su Omladinska organizacija Šumadije,  Stručno strukovna organizacija sudija grada Kragujevca,  „Stakleno zvono“, Centar za ekološko obrazovanje i održivi razvoj, Udruženje za promociju i ekološki marketing prirodnih vrednosti Ekomar, Asocijacija studenata Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu, Klub akcijaša i volontera Kragujevca, Ekološko istraživačko udruženje „Mladen Karaman“, Unija studenata Prirodno- matematičkog fakulteta u Kragujevcu, Ekološko udruženje građana „Dr Đorđe Hadžić“, Srpsko biološko društvo „Stevan Jakovljević“, Udruženje građana “Ekspres“, Prvi prvi na skali, Centar održivog razvoja EkoMatoTeka, Udruženje „Svetli horizonti“, „Zeleni mir Srbija“, Centar za unapređenje i afirmaciju žena u zelenom biznisu, Gružanska turistička mreža, Udruženje matematičara „APT“– obrazovni klub Kragujevac i Ženski centar 21. vek.