Pripadnici Uprave za vanredne situacije u Kragujevcu na čelu sa načelnikom Uprave Zoranom Kočovićem, obišli su radarski centar Bešnjaja koji je danas ujedno i dežurni radar u naredna 24 sata.

Prema preseku stanja u 10.30 sati i u okruženju od 100 km nisu uočene obilnije padavine kao ni pojava gradonosnih oblaka.

Prema slici sa radara obilnije padavine na teritoriji Šumadijskog upravnog okruga očekuju se u popodnevnim časovima. Radarski centar Bešnjaja formirao je 101 aktivnu protivgradnu stanicu od kojih 29 na teritoriji grada Kragujevca. Sve protivgradne stanice imaju maksimalni broj raketa i popunjenost 100%.

Pripadnici Uprave za vanredne situacije kao i javno-komunalna preduzeća lokalnih samouprava u stalnoj su pripravnosti.

Mole se građani da prate upustva nadležnih službi i da se ponašaju u skladu sa njima. Za svaku pomoć u slučaju elementarnih nepogoda građani se javljaju dežurnim službama javno-komunalnih preduzeća a u slučaju potrebe za ukazivanjem pomoći Upravi za vanredne situacije na telefone 034-193 i 034-1985.